Ako je suditi po izdanjima u prva dva kola, Danilovgrad će sigurno ostati u Prvoj ligi, Jedinstvo će se boriti da izbjegne baraž za opstanak sa drugoplasiranom ekipom Druge lige.

Bjelopoljci su doživjeli prvi poraz, i to baš od Danilovgrada, koji je u posljednjem meču 2. kola u „Nikoljcu” slavio 28:24 (11:11).

Domaći su u 1. poluvremenu nekoliko puta imali dva gola prednosti, ali je u nastavku tim Branka Đurovića serijom 4:0 poveo 19:14 u 47. minutu i sačuvao prednost.

Izabranici Marka Stojanovića su nekoliko puta prišli na dva razlike, ali bliže nisu mogli.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Miloš Krivokapić i Vuksan Zmajević sa po sedam golova, odličan je bio i Stefan Đurđevac sa 13 odbrana, dok su kod domaćih sa po šest pogodaka odskočili Aleksa Medojević i Marko Kruščić.

JEDINSTVO - DANILOVGRAD 24:28 (11:11)

Bijelo Polje - Dvorana „Nikoljac”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Bailović (Pljevlja), Marković (Cetinje). Sedmerci: Jedinstvo 3 (3). Isključenja: Jedinstvo 8, Danilovgrad 8 minuta.

Jedinstvo: J. Medojević, Ljaljević (osam odbrana), Janković, Vojinović 2, Dulović, Femić 3, A. Medojević 6, Kučević 3, Kruščić 6 (3), Jelić, Tomović 1, Đurđević 2, Tomović 1, Joksimović.

Danilovgrad: Đurđevac (13 odbrana), Jovićević, Đurković 1, Tomanović, Kažić 2, Krivokapić 7, Marušić 4, Popović, B. Vujović 1, V. Zmajević 7, Jokanović 1, Jokić 3, Koruga, Drecun, R. Zmajević, A. Vujović 2.