Rukometaši Budućnosti napravili su veliki korak ka plasmanu u elitni rang.

Iako su u većem dijelu meča gubili, a u 44. minutu imali minus četiri (27:23), izabranici Nikole Jablana su savladali Brskovo 32:30 i osamili se na 2. mjestu SBbet Druge lige.

Prvi je Lovćen 2, ali on ne može u elitu, a Podgoričani sada imaju tri boda više od Mojkovčana.

Meč je prelomio Nemanja Jovanović, koji je u seriji 4:0 za preokret na 31:29 dao tri od svojih osam golova.

Mojkovčani su prišli, imali i napad za 31:31, ali je sve dileme otklonio Luka Otašević golom za konačnih 32:30 u posljednjem minutu.

Jovanović je bio najefikasniji u pobjedničkom timu, a odlično je bilo i lijevo krilo Balša Dobrović sa šest golova.

U poraženom timu, koji je u finišu ostao bez snage, najbolji su bili Boris Kljajević sa osam i Miloš Rakočević sa sedam pogodaka.

Kompletnu statistiku pogledajte OVDJE.

Zanimljiv meč odigran je i na Cetinju, gdje je Lovćen 2 porazio Zabjelo 33:29.

Aleksa Perišić je dao 12, a Luka Lakićević 10 golova, dok je u timu Ivana Banovića najbolji bio Slobodan Anđelić sa devet.