Završeno je 2. kolo, kojim je počela ovogodišnja SBbet Prva liga.

U jednom od dva derbija, Lovćen je u Pljevljima savladao Rudar 29:23.

Danilo Pajović je dao šest golova za Cetinjane na debiju Vlatka Đonovića, pet je postigao Aleksa Perišić, četiri Darko Pejović, a po tri Žarko Pejović i Petar Eraković.

Kod domaćih su najbolji bili Nemanja Vuković sa šest i i njegov imenjak Matović sa četiri pogotka.

Domaći su meč završili serijom 7:2, a Lovćen je od 55. minuta bio bez kapitena Vuka Latkovića, koji je nehotice udario u glavu Filipa Rackovića.

Sutjeska je na krilima Vladana Lončara (11 golova) i Borisa Šćepanovića (sedam) savladao Partizan (29:26), koji su predvodili Veselin Drakulović (osam) i Janko Drecun (šest).

Najuzbudljiviji meč odigran je u Baru, gdje je Mornar 7 vodio 24:22, a onda je golom Luke Mrdaka u posljednjem minutu spasavao bod protiv Jedinstva (25:25).

Igrač meča bio je lijevo krilo Bjelopoljaca, Edvin Kučević, koji je 10 puta zatresao mrežu, dok suu kod domaćih najefikasniji bili Edin Beharović i Enes Mulić sa po pet golova.

U subotu su pobjede upisali Budvanska rivijera, Budućnost i Berane 1949.