Pobjeda protiv Mađarske (25:24), u derbiju 3. kola C grupe, približila je ,,lavice“ prvom cilju, prolazu u glavnu rundu Svjetskog šampionata.

Uprkos problemima sa isljučenjima (14 minuta i direktan crveni karton za Andreu Klikovac), naše rukometašice od drugog poluvremena podigle su igru u oba smjera, a sa raspoloženim golmankama, uspjele su u odlučujućim trenucima da sačuvaju prednost.

Do opipljive razlike stigle su u uvodnim minutama drugog poluvreme (16:13) kada su nagovijestle da mogu do važnih bodova u prvom od ukupno tri derbija.

KApitalnu prednost u finišu meča od dva gola razlile znale su kapitenka Jovanka Rdaičević i drugarice da sačuvaju, čak i onda kada su se Mađarice približile na minus od gola (24:23, dva i po minuta prije kraja). Ključan gol postigla je Katarina Bilatović (25:23), a važnu odbranu upisala Marta Batinović 50 sekndi prije kraja utakmice.

U našem timu sa osam golova najefikasnija je bila Jovanka Radičević, gol manje dala je Milena Raičević (plus 6 asistencija), Đurđina Jauković četiri puta je bila precizna, dva gola postgle su Katarina Bulatović i Tatjana Brnović, a po gol Jelena Despotović i Majda Mehmedović.

Kod Mađarica prednjačile su Lukač i Šacl sa 13 golova.