Olimpijske kvalifikacije su jako blizu, san o polufinalu i dalje živ.

Rukometašice Crne Gore su savladale Japan 30:26 (14:11) i dva kola prije kraja osigurale bar 4. mjesto u grupi 2. Za polufinale će se boriti u utorak protiv Rusije i u srijedu protiv Švedske.

Duel sa timom od kojeg su senzacionalno izgubile prije dvije godine na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj, „lavice” su otvorile fenomenalno i povele 5:1.

Brzo je bilo i 7:2, napada da se ode na šest razlike, ali su Japanke u finišu poluvremena zaigrale malo bolje i smanjile na 14:11.

To je bio uvod u veliku dramu u nastavku, jer su domaće u 37. minutu izjednačile na 16:16.

Jelena Despotović i Katarina Bulatović su u napadima sa igračicom više povisile na 22:19, ali tu nije bio kraj, jer je Japan opet izjednačio i na 23:23 čak imao i napad za preokret.

Tada je Tatjana Brnović pogodila, potom i Majda Mehmedović, da bi nakon gola Haruno Sasaki za 25:24 Sakura Kametani odbranila sedmerac Jovanki Radičević.

Srećom, tada je Mehmedovićeva pokazala klasu, ukrala loptu i pogodila za 26:24, a potom i dala gol na asistenciju Brnović za 27:24.

Japan je još imao tračak nade, ali je Brnović ukrala loptu, a Andrea Klikovac na dva minuta do kraja povisila na 28:24 i otklonila sve dileme.

Radičević je bila najefikasnija sa osam golova, Mehmedović je dala šest, Brnović pet, Despotović četiri...

CRNA GORA - JAPAN 30:26 (14:11)

Kumamoto - „Park dom”. Gledalaca: 7.356. Sudije: Belhiri i Amidi (Alžir). Sedmerci: Crna Gora 4 (3), Japan 6 (4). Isključenja: Crna Gora 6, Japan 6 minuta.

Crna Gora: Rajčić (sedam odbrana), Nenezić, Batinović (dvije odbrane i dva sedmerca), Radičević 8 (3), Jauković, Klikovac 1, Ujkić, Premović, Bulatović 2, Brnović 5, Mugoša, Ramusović, Mehmedović 6, Despotović 4, Raičević 3, Grbić 1.

Japan: Mijakava, Kametani (14 odbrana i sedmerac), K. Sunami 1, J. Sunami 1, Šiota, Fudžita 7, Horikava, Kacuren 1, Tada 1, Tanabe 2, Akijama, Ohjama 2 (2), Sasaki 6 (2), Nagata 1, Kavata 2, Išitate 2.