Otišla je i posljednja nada za polufinale na Svjetskom prvenstvu za rukometašice Crne Gore.

Španija je savladala Japan 33:31 i stekla nedostižna tri boda prednosti nad „lavicama”.

Nakon izjednačenog početka, „ratnice” su u finišu poluvremena stekle plus četiri (17:13), da bi domaće u 48. minutu preokrenule na 25:24.

Pojavila se nada za Crnu Goru, kojoj je bila potrebna pobjeda domaćina i Rusije nad Španijom u sjutrašnjem meču kako bi imale šansu da preuzmu 2. mjesto u grupi 2.

Nažalost, od toga nije bilo ništa, jer je tim Karlosa Vivera odmah preokrenuo, a onda stigao i do 32:28.

Nerea Pena je bila najefikasnija u pobjedničkom timu sa sedam golova, ali je najbolja bila Ainoa Ernandes sa šest pogodaka i pet izborenih sedmeraca.

Kod Japanki su najbolje bile Mana Ohjama sa šest, te Jui Sunami sa pet i Haruno Sasaki sa po pet golova.

Crnoj Gori ostaje sjutrašnji meč sa Švedskom da pobjedom izbori 3. mjesto u grupi, samim tim i vizu za kvalifikacije za OI. Ako izgubi, morala bi da igra za 7. mjesto, posljednje koje vodi u kvalifikacije.