Crna Gora će igrati kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju!

„Lavice” su iskoristile drugu šansu da obezbijede jedno od prvih sedam mjesta na Svjetskom prvenstvu u Japanu, jer su na zatvaranju glavne faze savladale Švedsku 26:23 (12:12).

Tim Pera Johansona će u petak u 6.30 časova po našem vremenu igrati sa Srbijom za 5. mjesto, što bi nam bio najbolji plasman na svjetskim prvenstvima.

U 1. poluvremenu je vedska više puta vodila, imala i tri gola razlike, ali je u nastavku odbrana Crne Gore bila fenomenalna.

Marta Batinović je činila čuda na golu, odbranila sva tri sedmerca, bila izvanredna i prilikom šuteva iz igre i bila jedna od najzaslužnijih za veliku pobjedu.

I Majda Mehmedvoić je odigrala fenomenalno, dala sedam golova, a faktor X je bila Andrea Klikovac, koja je pogodila svih pet šuteva!

Crna Gora je ovom pobjedom promovisala Španiju u učesnika polufinala Svjetskog prvenstva. Da su protiv „ratnica” osvojile bod, „lavice” bi išle na megdan Norveškoj za finale...

Ovako će Norvežanke igrati sa Španijom, a neprikosnovena Rusija sa Holandijom u polufinalu.

Crna Gora i Srbija imaju olimpijske kvalifikacije u džepu i igraće samo sa 5. mjesto, dok će se Švedska i Njemačka boriti za 7. poziciju, posljednju koja vodi u kvalifikacije za OI.

Njemicama je pobjeda neophodna, a Šveđanke i pored poraza mogu do olimpijskih kvalifikacija, kao šestoplasirana selekcija sa Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Ako Švedska slavi, u kvalifikacije će Mađarska.

CRNA GORA - ŠVEDSKA 26:23 (12:12)

Kumamoto - „Park dom”. Gledalaca: 1.926. Sudije: Garsija i Paolantoni (Argentina). Isključenja: Crna Gora 4, Švedska 8 minuta. Sedmerci: Crna Gora 3 (3), Švedska 3 (0).

Crna Gora: RAJČIĆ (jedna odbrana), Nenezić, Batinović (11 odbrana i tri sedmerca), RADIČEVIĆ 5 (3), JAUKOVIĆ 2, KLIKOVAC 5, Ujkić, Premović, Bulatović, BRNOVIĆ 3, Ramusović, MEHMEDOVIĆ 7, Despotović 2, RAIČEVIĆ 2, Grbić.

Švedska: Torn, IDEN (12 odbrana), MELEGORD 4, Stremberg 1, BLOM 7, Roberts, Petren 4, Lundstrem, Forsberg, Val, Lagerkvist, GULDEN 2, Blomstrand, LINDKVIST 2, HAGMAN 2, MESING 1.