Piše: Radmila Petrović, bivša reprezentativka Crne Gore i predsjednica Budućnosti

Svaka čast djevojkama, ova borba i energija mi je izgledala kao da gledam finale.

Prvi put od početka prvenstva sam skakala i grizla nokte. Pobijedile smo jedan razlike, i pored svih poteškoća koje smo imali.

Loša igra u praktično tri četvrtine utakmice, dosta promašenih zicera i tehničkih grešaka...

Uspjele smo da sa 15-20 minuta dobre igre u odbrani preokrenemo rezultat i pobijedimo. Čim je odbrana funkiconisala dobro, to se odmah odrazilo pozitivno i na napad.

To ne može svako i to mi daje nadu da možemo još mnogo bolje sa težim protivnicima.

Majda Mehmedović možda nije bila šuterski na visokom nivou, ali je upravo ona pokrenula energiju i probudila karakter ukradenom loptom sa dvije igračice manje. To su sitne stvari koje znače sve!

Lavice sada idu uzlaznom putanjom! Korak po korak! Sada nas čeka Španija, tu već nema puno prostora za greške, jer ako uđemo u njihov ritam one su neumoljive! U startu treba da im pokažemo pravo lice, nema više čekanja!