U Celju stasavaju dva rukometaša na koja će Crna Gora moći da se osloni u ovoj i narednoj deceniji.

Ljubiteljima rukometa se ne mora objašnjavati da se misli na Arsenija Dragaševića i Radojicu Čepića.

Osamnaestogodišnjaci su u prvoj sezoni u slovenačkom velikanu dobili šansu da igraju u prvom timu, a večeras su imali veliku minutažu u duelu sa mađarskim gigantom Vespremom.

Celje je izgubilo 29:25, a naši internacionalci su podijelili minutažu na poziciji lijevog beka. Dragašević je igrao nešto duže i dao tri gola, a Čepić se dva puta upisao u listu strijelaca.

U poraženom timu, zbog nepoznatih privatnih problema, opet nije bilo bivšeg crnogorskog reprezentativca Vuka Borozana.

U Ligi šampiona je igrao i Branko Vujović, koji je dao dva gola u porazu Kjelcea na gostovanju Meškov Brestu.

Drugi put za 24 časa, Eurofarm Pelister je u Bitolju savladao Tatabanju u Evropskoj ligi (24:21). Po tri puta su mreže tresli crnogorski reprezentativci - Mirko Radović za makedonski, a Miloš Božović za mađarski tim.