Portugal je do sada najveće iznenađenje EURA.

Poslije senzacionalne pobjede nad Francuskom (28:25), pirinejska selekcija je pobijedila i Bosnu i Hercegovinu (27:24) i ima četiri boda u grupi D, u kojoj se od 18.15 časova sastaju Norveška i Francuska.

Sve osim pobjede ,,trikolora“ vodi Portugalce u glavnu rundu.

,,Zmajevi“ su u 44. minutu golom Prca poveli 16:15, da bi Portugalci serijom 4:0 trasirali put ka važnoj pobjedi.

Portugal je tri minuta prije kraja imao prednost od 26:22, Vranješ je sa dva pogotka vratio nadu BiH, ali je za preokret bilo kasno.

Sjeverna Makedonija je u grupi B vodila protiv Češke dva gola na kraju prvog poluvremena, ali je na kraju poražena istom razlikom - 27:25.

Za prolaz u glavnu rundu u posljednjem kolu će morati da savlada Austriju, koju očekuje duel sa Ukrajinom.

Poljska je doživjela još jedan poraz u grupi F. Od reprezentacije koja je u ozbiljnom padu bolja je bila i Švajcarska - 31:24.

U toj grupi derbi igraju Slovenija i Švedska.