Kao i na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru i Evropskom prvenstvu u Francuskoj 2018, i u Tokiju za titulu će se boriti Francuska i Rusija.

Rukometašice Olivijea Krumbolca su u prvom polufinalu savladale Švedsku 29:27.

Meč je bio veoma izjednačen sve do posljednjih 10-ak minuta, kada su Francuskinje sa tri vezana gola preokrenule na 23:21 i nisu dozvolile Skandinavkama da izjednače.

Bilo je i četiri razlike, da bi Švedska prišla na 29:27 i nakon četvrtog neiskorišćenog sedmerca protivnika imala još 38 sekundi da proba da postigne dva gola i izbori produžetke.

Dženi Karlson je, međutim, izgubila loptu i sve je završeno...

Gras Zadi je bila najefikasnija sa sedam golova, Poleta Fopa je dala pet za pobjednički tim, a poraženu ekipu su predvodile Karlson i Johana Vestberg sa po šest, te Jamina Roberts sa šest.

Rusija je, kao prije pet godina u Rio de Žaneiru, savladala Norvešku 27:26.

Ovog puta nije bilo produžetaka, ali su Ruskinje umalo prosule šest golova prednosti (22:16).

Evropske prvakinje su minut i po prije kraja prišle na minimalan zaostatak golom Stine Oftedal, ali je isključenje Veronike Kristijansen sve odlučilo.

Ana Vjahireva je dala devet golova, Ksenija Makejeva i Jekaterina Iljina po četiri, a Ana Sedojkina je odbranila 11 šuteva.

U poraženom timu najbolje su bile Nora Merk sa 10 golova i Katrine Lunde sa 14 odbrana.