Jeste bio derbi, ali je ovo senzacija, jer su Komovi savladali Lovćen čak 33:24 (14:13).

Aktuelni šampion je u Berane došao sa svih šest pobjeda, osokoljen pobjedom nad Partizanom u 6. kolu, ali je udario u zid.

Osvajač Kupa Crne Gore je pred 1.200 navijača u Beranama u 1. poluvremenu uglavnom bio u zaostatku. Ali, kada je preokrenuo na 10:9 golom Aleksandra Bakića, više nijednom nije dozvolio Cetinjanina da povedu.

Domaću su meč riješili sredinom 2. poluvremena, kada su dali sedam, primili svega dva gola i poveli 26:20.

Heroj meča je bio reprezentativac Bakić, čiji je nastup bio pod velikim znakom pitanja zbog loma nosa prošle sedmice u Budvi, ali je stisnuo zube, izašao na teren i dao osam golova.

Isti učinak je imao i Nemanja Marsenić, dok je Vladan Kastratović sedam puta tresao mrežu.

U timu Duška Milića su očekivanja opravdali samo mladi Luka Vukićević sa šest i Radovan Stanojević sa pet golova.

Komovi su dobili i golmanski duel, jer je Aleksandar Kastratović imao 13, a Miodrag Lalević jednu odbranu, a na drugoj strani Vuko Borilović šest i Filip Borozan dvije.