Lovćen je napravio veliki, možda i ključni korak ka tituli.

Cetinjani su u derbiju 10. kola savladali oslabljenu Budvansku rivijeru u gostima 31:28 i tako svog večerašnjeg rivala praktično isključili iz trke. Do kraja ima dosta, ali se čini da su sada u igri još samo Komovi, ali ni oni nemaju pravo na kiks...

Tim Duška Milića je u finišu 1. poluvremena uspostavio kontrolu, a onda nastavak otvorio serijom 10:3, poveo 26:18 u 45. minutu i riješio utakmicu, možda i prvenstvo...

Nemanja Drakulović je sa 11 golova pokazao da je ogromno pojačanje za Lovćen, a pratio ga je Draško Kaluđerović sa šest. Odličan je bio i Filip Borozan sa 12 odbrana.

Isti broj odbrana je za domaće imao Lazar Pešić, dok su najefikasniji bili Radivoje Đođić sa devet i Marko Simović sa osam golova.

Od 19 časova igraju Jedinstvo - Mornar 7, dok se u nedjelju sastaju Rudar - Berane 1949 (17.00) i Komovi - Danilovgrad (18.00).