Ovo je Budućnost na koju smo navikli.

Dvije sedmice nakon što je u “Morači” primila 35 golova od Bresta, tim Dragana Adžića je odigrao fenomenalnu odbranu i savladao Ramniku Valčeu 23:19.

“Plave” su se mučile u defanzivi u prvih 20 minuta, primile 10 golova u prvoj trećini meča, ali su onda na čelu sa Marinom Rajčić napravile neprelazan bedem i riješile meč.

Koliko su Rumunke bile nemoćne, najbolje govori podatak da su dale svega dva gola od 21. do 46. minuta, i to jedan iz kontre. Za to vrijeme su dva puta imale i igračicu više!

Jovanka Radičević je blistala sa 13 golova, a Rajčićeva bila spektakularna sa 14 zaustavljenih šuteva i jednim sedmercem.

U Ligi šampiona je sada sedmica pauze, a isti timovi će se sresti za 14 dana u jednoj od najbučnijih rukometnih dvorana na svijetu, sali “Trajan” u Rumuniji.

Budućnost - Ramniku Valčea 23:19 (13:10)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Kristijansen i Hesedal (Danska). Sedmerci: Budućnost 6 (6), Ramniku Valčea 5 (4). Isključenja: Budućnost 10, Ramniku Valčea 4 minuta. Crveni karton: Fernandes (Ramniku Valčea) u 40. minutu.

Budućnost: Rajčić (14 odbrana i sedmerac), Babović, SANDO (jedna odbrana), RADIČEVIĆ 13 (6), Konatar, JAUKOVIĆ 2, Pletikosić, Vujović, LAZOVIĆ 3, Godeč, Premović, BRNOVIĆ 2, Bulatović, Ramusović 1, MEHMEDOVIĆ 2, RAIČEVIĆ.

Ramniku Valčea: Ćuka, Dumanska (3 odbran), BATINOVIĆ (5 odbran), DA SILVA 2, ELGAUI 2, Adespi, LOPES 3, NERGORD 4 (3), Florika 1, Glibko 1 (1), FERNANDES 1, Zamfiresku, Liščević 2, Badea, Savu, GONSALES 2.