Rukometašice Budućnosti sa četiri boda će početi glavnu fazu Lige šampiona.

Podgoričanke su u posljednjem meču grupe C savladale Bitighajm (34:28) i uradile ono što su morale nakon što je Brest bio bolji od Valčee u Rumuniji.

Adžićev tim se mučio do polovine 1. poluvremena, odbrana nije bila dobra, ali je poslije toga sve leglo na svoje mjesto.

Na velikom odmoru je bilo četiri razlike (18:14), da bi u nastavku Budućnost igrala prepoznatljiv rukomet, odlično u odbrani, efektno u napadu, pa je stigla i do dvocifrene razlike (31:21, 52. minut).

Gošče su do kraja igrale presing, pokušale da zbune drugu postavu „plavih“, što im je pomoglo da izbjegnu potpuni debakl.

Jovanka Radičević se sa osam golova učvrstila na čelu liste strijelaca Lige šampiona (ukupno 49), Tatjana Brnović je dala šest, Majda Mehmedović pet...

Kod gošći su bolje od ostalih bile Fije Voler i Kim Naizinavičijus sa po pet golova.

Budućnost će od 24. januara igrati u grupi 2 sa Đerom, Brestom, Krimom, Savehofom i Valčeom.

Đer i Brest će prenijeti po osam bodova, Budućnost četiri, Valčea nijedan, a ostalo je da se odluči koliko će imati Krim i Savehof. Slovenke imaju sigurna dva, a sjutra dočekuju Šveđanke, koje su na nuli.