Prvi zvanični meč u sezoni 2020/2021. nije se dobro završio za rukometaše Pari Sen Žermena.

„Sveci“ su na svom terenu u derbiju 2. kola Lige šampiona dočekali Flenzburg i izgubili 29:28.

Domaći su vodili od starta, a sredinom 2. poluvremena se mislilo da je sve gotovo, jer je bilo 23:18.

Tada je Benjamin Burić počeo sjajno da brani, pa su Njemci preokrenuli na 25:24.

Džim Gotfridson je minut prije kraja iz veoma teške situacije pogodio za 29:28, a onda je Burić 10 sekundi prije kraja zaustavio „bombu“ Nedima Remilija za veliko slavlje Njemaca.

Hampus Vane je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa osam golova, dok je Burić branio samo u 2. poluvremenu i zaustavio osam šuteva i sedmerac, a samo je 10 puta vadio loptu iz mreže.

Luka Karabatić sa pet i Mikel Hansen i Feran Sole sa po četiri gola su predvodili domaće.

Kjelce je jedva stiglo do prve pobjede (26:23), iako je PIK Seged bio bez čak devet igrača - šest zbog koronavirusa, tri zbog povreda.

Aleks Dujšebajev je predvodio Poljake sa osam golova, a njegov saigrač iz reprezentacije Španije, Đoan Kanjeljas, bio je najefikasniji kod gostiju sa 11.

Branko Vujović je dao dva gola za Kjelce, a njegov prezimenjak Stevan nije bio u sastavu Motora, koji je u Danskoj ubjedljivo poražen od Alborga (38:29).

Porto je u uzbudljivom meču porazio Meškov Brest (27:25).