Rukometaši Crne Gore nisu loše prošli na žrijebu za Svjetsko prvenstvo, koje se od 11. do 29. januara sljedeće godine održava u Švedskoj i Poljskoj.
„Lavovi” će igrati u grupi A, u kojoj će apsolutni favorit biti Španija, ali i dva velika autsajdera - Čile i Iran.
Sa „crvenom furijom”, u čijem su vlasništvu trenutno medalje sa svih velikih takmičenja (evropsko srebro i olimpijske i svjetske bronze), Crna Gora se nikada nije sastajala.
Ni Iran nikada nije bio suparnik „lavova”, a samo su igrali protiv Čilea i pobijedili ga 35:31 u borbi za plasman od 21. do 24. mjesta na svom jedinom učešću na planetarnim šampionatima, 2013. baš u Španiji.
Plasman u glavnu fazu, u koju prolaze po tri ekipe iz svih osam grupa, ne bi smio da dođe u pitanje, a u njemu će rivali tima Zorana Roganovića biti pakleni - domaća Poljska, Francuska i Slovenija, dok je apsolutni autsajder Saudijska Arabija.
Slovenija je dobila sedam međusobnih mečeva protiv Crne Gore, ali su Roganovićevi izabranici pobijedili u posljednjem (33:32), u direktnom obračunu za plasman u durgu fazu EHF Eura.
Poljska je dobila tri utakmice protiv naše selekcije, koje su bile davno - 2008. na Evropskom prvenstvu (39:23) i u kvalifikacijama za naredni šampionat Starog kontinenta (30:20 i 31:23), dok je Francuska bila bolja dva puta - na januarskom Prvenstvu Evrope (36:27) i na tom SP u Španiji 2013. godine (32:20).
Crna Gora će sve mečeve prve i glavne faze igrati u Krakovu.
Grupa A (Krakov): Španija, Crna Gora, Čile, Iran.
Grupa B (Katovice): Francuska, Poljska, Saudijska Arabija, Slovenija.
Grupa C (Geteborg): Švedska, Brazil, Afrika 2, Urugvaj.
Grupa D (Kristijanstad): Island, Portugal, Mađarska, Južna Koreja.
Grupa E (Katovice): Njemačka, Katar, Srbija, Afrika 5.
Grupa F (Krakov): Norveška, Sjeverna Makedonija, Argentina, Holandija.
Grupa G (Jenčeping): Afrika 1, Hrvatska, Afrika 3, SAD.
Grupa H (Malme): Danska, Belgija, Bahrein, Afrika 4.