Mnogo odsutnih, dosta nespremnih igračica i drugačiji ishod nije bio ni moguć - rukometašice Crne Gore su poražene od Francuske 29:13 (15:6) u Horsensu u prvom meču Zlatne lige.

Nakon odičnog početka i vođstva 4:2 u 10. minutu, uslijedio je veliki pad u igri silno oslabljenog tima selektora Pera Johansona.

„Lavice” su do poluvremena postigle samo gol iz igre, pa je aktuelni šampion Evrope nakon prvih 30 minuta imao velikih plus devet (15:6), koje je u nastavku uvećavao do konačnih 16 razlike.

U drugom kolu Zlatne lige, Jovanka Radičević i saigračice u subotu će igrati protiv Danske.

FRANCUSKA - CRNA GORA 29:13 (15:6)

HORSENS - „Arena Horsens”. Gledalaca: 100. Sudije: Mortensen, Madsen (Danska). Sedmerci: Francuska 1 (1), Crna Gora 4 (2). Isključenja: Francuska 6, Crna Gora 6 minuta.

FRANCUSKA: Darlo (sedam odbrana), Frank (deset odbrana), Nokandi 2, Koatanea, Buke 6, Pino 1, N'Guan 2, Zadi, Kujate 2, Nijakate 2, Dembele Pavlović 3, Sersijen Ugolan 1, Flip 3, Kanor 1, Edviž, Fopa 1, Nze Minko 3, Lakrabe 2 (1).

CRNA GORA: Nenezić (šest odbrana), Marinović (jedna odbrana), Radičević, Gugač, Jauković 4 (1), Mugoša 1, Džaferović, Klikovac, Ujkić, Premović 4 (1), Brnović, Ramusović, Mehmedović 4, Grbić, Vukčević.