Derbi 8. kola Prve lige Makedonije obilježili su Crnogorci.

Metalurg i Ohrid su igrali 29:29 (13:17), pa su ostali na pozicijama 1 i 2 sa 20, tj. 19 bodova.

Metalurg je preokrenuo vođstvo gostiju u 2. poluvremenu i u 56. minutu 5. golom Cetinjanina Milana Popovića poveo 29:27.

Tada je njegov sugrađanin Filip Krivokapić pogodio sedmi put i smanjio na 29:28, da bi konačni rezultat postavio hrvatski internacionalac Denis Tot u posljednjem minutu.

Filip Krivokapić na sinoćnjem meču

Na golu Ohrida je opet odličan bio crnogorski reprezentativac, 21-godišnji Jagoš Braunović, koji je šest sekundi prije kraja odbranio šut Tomislava Jagurinovskog.

Kod domaćih, koje vodi nekadašnji selektor Crne Gore Zoran Kastratović, mladi cetinjski pivot Luka Vujović se nije upisao u listu strijelaca.

Skopski Butel je u gostima dobio Prolet (25:22) i preuzeo mu 3. mjesto, a Mirko Majić je dao tri gola za pobjednički tim.