Španija je relativno lako riješila derbi 2. kola C grupe protiv Mađarske, Nerea Pena i drugarice održavale su razliku, do konačnih 29:25.

Ovim trijumfom Španjolke su, praktično, osigurale plasman u narednu fazu, jer ih do posljednjeg meča sa Crnom Gorom, očekuju dueli sa Senegalom i Kazahstanom.

Jedna od najiskusnijih reprezentacija na prvenstvu pokazala je  najviše u našoj grupi, a poslije sjajnih izdanja sa Rumunijom (3:16) i danas sa Mađarskom, poslala ozbiljnu poruku rivalima u Japanu. Kako se i očekivalo, golmanke ove reprezentacije Darli (9 odbrana) i Silvija Navaro (11 odbrana u drugom poluvremenu) bile su na visini zadatka. Mađarice su podbacile u napadu, protiv čvrste i pokretljive španske odbrane praktično su bile osuđene na šuteve iz slabo izgrađenih akcija ili na individualan kvalitet.

Španjolke su u 43. minutu vodile 24:17, minut kasnije, zbog tri isključenja, igru je napustila, do tada najefikasnija sa sedam golova, Barbosa, što nije u značajnoj mjeri uticalo na raspoloženje ,,ratnica“. Pokušale su Mađarice u finišu meča da uhvate priključak (25:20, 49.min) i smanje zaostatak, ali je Harfa u napadu za minus 4 uprskala kontra faulom. Ali, uporne Mađarice se nijesu predavale, u 53. minutu približile su se na 25:22.

Posljednji voz da promijene rezultat na semaforu i iskoriste dobar period igre, propustile su u posljednjih pet minuta sa dvije tehničke greške. Kaznila ih je Pena (27:23), da bi Navaro u sljedećem napadu odbranila zicer Ani Kovač...

Blanka Biro bila je najzapženija u mađarskom timu sa 10 odbrana, pivotmenka Torizi postigla je pet, Lukač četiri gola...

Rumunija je opravdala ulogu favorita, pobijedila je Senegal 29:24, uz 13 golova Kristine Neagu.

U ostalim grupama derbi kola između Francuske i Brazila završen je bez pobjednika 19:19. Aktuelne šampionke još ne znaju za pobjedu, nakon šokantnog poraza od Južne Koreje, Francuska je i sa Brazilom podbacila.

Dobar ritam zadržale su Njemice pobjedom nad Australijom (34:8).

U posljednjem meču, od 12.30 sati, sastaće se Južna Koreja i Danska.