Španija je opet prvak Evrope!

U finalu u Stokholmu, “crvena furija” je savladala Hrvatsku u Stokholmu 22:20 i odbranila titulu koju je prije dvije godine osvojila baš u Zagrebu.

Novi rukometni rat u “Tele2 areni” pripao je Špancima, koji su dali dva posljednja gola u posljednja dva minuta i sačuvali tron.

Hrvati su vodili 19:18, na 19:19 dobili i igrača više, ali to nisu iskoristili, pa su Aleiš Gomes golom iz penala u 59. minutu i Aleks Dujšebajev 26 sekundi prije kraja riješili pitanje pobjednika.

Gomes je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa pet golova, tri je dao Horhe Makeda, a Dujšebajevu je odlučujući pogodak bio tek drugi na meču.

Domagoj Duvnjak je predvodio Hrvate sa pet golova, četiri je dao Igor Karačić, ali je pri rezultatu 21:20 neshvatljivo napravio korake.

Luka Cindrić je igrao malo u 1. poluvremenu, ali je bilo očito da nije spreman.

Hrvatima je ovo treći poraz u finalu evropskih prvenstava, a Španci su ih imali četiri, prije nego što su u “Areni Zagreb” 2018. porazili Švedsku 29:23.