Crna Gora izgubila je od Francuske 35:24, a šestostruki šampion svijeta opravdao je ulogu favorita. Do poluvremena (16:13) naš tim je bio u igri, uprkos slaboj realizaciji. Golman Žerar završio je meč sa 15 odbrana (45,5%), a najefikasniji je bio Melvin Ričardson sa 10 golova.

Igrači selektora Zorana Roganovića nijesu iskoristili čak četiri šuta se sedam metara. Bili su neefikasni iz čistih situacija, a Miloš i Branko Vujović do odmora šutirali su 9-1. Previše su ,,lavovi” respektovali protvnika, koji je već u uvodnim minutama drugog poluvremena, sa dva brza gola, najavio osvajanje bodova.

Najefikasniji u crnogorskoj reprezentaciji bio je Miloš Božović sa šest pogodaka.

Naredni rival je domaćin Poljska koja od 20.30 sati igra sa Španijom.

U posljednjem meču glavne faze ,,lavovi”  će igrati sa Slovenijom koja je na startu bila bolja od Irana (38:21).

Crna Gora je ostala na dva boda koja je prenijela iz prve faze SP.

,,Tauron arena“ u Krakovu. Gledalaca: Sudije: Kurtagić i Vetervik (Švedska). Sedmerci: Francuska 6 (5), Crna Gora 5 (1). Isključenja: Francuska 6, Crna Gora 8 minuta.

Francuska: Žerar (12 odbrana i tri sedmerca), Len 3, Remili 2, Lagard, Prandi 2, Ričardson 10, Turna 1, N. Karabatić 2, Mae 3, Grebij 1, L. Karabatić, Fabregas 3, Port 1, Nai 3, Brije 3, Dezbone 1 (tri odbrane i sedmerac).

Crna Gora: Matović (dvije odbrane i sedmerac), Simić (6 odbrana), Bakić 3, M. Vujović, Lazović 2, Čepić 1, Ćorsović 1, B. Vujović 3, Radović 3, Kaluđerović, S. Vujović, Ševaljević, Božović 6, Lasica 1, Vujačić 1, Anđelić 3.