U posljednjem meču Prve lige u 2019. godini iznenađenje koje je promovisalo neočekivanog jesenjeg prvaka.

Rudar je fenomenalnim izdanjem u 2. poluvremenu savladao Lovćen 26:24 i onemogućio Cetinjane da se vrate na 1. mjesto, sa kojeg su ih „skinuli“ Komovi dva sata ranije.

Meč je ličio na onaj koji su dva tima odigrali u 3. kolu na Cetinju. Pljevljaci su tada vodili 18:11, ali je tim Duška Milića preokrenuo i slavio 28:23.

Sad mu se dogodila ista sudbina - iako je vodio 16:10 i na poluvremenu imao 16:11, Lovćen je dopustio domaćima da sa dva gola Petra Erakovića i jednim Radojice Čepića preokrenu na 23:21.

Vuk Latković je smanjio, ali je Čepić svojim 10. i 11. golom povisio na nedostižnih 25:22.

Eraković je ispratio Čepića sa šest pogodaka, dok su kod gostiju najbolji bili Aleksa Perišić sa šest, te Latković i Nikola Beloica sa po pet.

Rudar je ovom pobjedom postao najozbiljniji kandidat za Mini ligu za prvaka, a jedini rival u četiri proljećnja kola biće mu Jedinstvo, koje je savladalo Budvansku rivijeru 29:26.

Danilo Joksimović je dao devet, a Slobodan Zonjić i Bojan Varagić po šest golova za domaće, dok su goste predvodili Radivoje Đođić sa osam i Vojislav Vukić sa sedam.

Šampionat se nastavlja 29. februara i 1. marta.