Neprikosnovenoj Budućnosti u finalu Kupa četvrti put u istoriji, a drugi zaredom, suprotstaviće se Levalea.

Nikšićanke su u zanimljivom meču u Univerzitetskoj dvorani savladale Rudar 23:21 (12:11) i izborile meč za pehar, koji se po tradiciji igra 21. maja.

Tim Dragana Đurđevca je samo jednom gubio (1:0), ali mlade igračice Ivana Terzića nisu odustajale.

Nekoliko puta su stizale do izjednačenja, posljednji put u 29. minutu (11:11), da bi Levalea u nastavku stigla i do plus pet (21:16).

Pomislilo se da je gotovo, ali je Rudar u posljednjem minutu prišao na 21:22, da bi Jelena Kuzman postavila konačni rezultat.

Nataša Vuković je dala pet golova za pobjednički tim, Žana Bulatović četiri, a Nataša Ćorović, Elena Tomić i Božidarka Delibašić po tri, dok je Mina Mandić imala 11 odbrana.

U poraženoj ekipi najbolja je bila Anđela Milošević sa pet golova, Jelena Vukčević je dala četiri, Maša Mitrović tri, a Jovana Jovanović, Maša Kuzmanović, Nikoleta Radmanović i Tijana Lutovac po dva.

Aleksandra Bazović je odbranila 10, a Andrea Škerović šest šuteva.