Dva meča 12. kola grupe B Lige šampina odigrana su danas i donijela su očekivane ishode.

Nakon dvije vezane pobjede, Valčea je na svom terenu potopljena u duelu sa CSKA (34:24).

Moskovljanke su ovim trijumfom istakle kandidaturu za 1. mjesto u grupi, jer imaju bod i utakmicu manje od Đera, pa će vjerovatno biti ključni njihov duel u posljednjem kolu.

Ako Budućnost prije toga ne iznenadi jedan ili drugi tim...

CSKA su do pobjede u Rumuniji vodile Marina Sudakova sa sedam i Polina Vedjohina i Antonjina Skorobogatčenko sa po pet golova.

Kod domaćih je najefikasnija bila Asma Elgaui sa sedam, dok je Marta Batinović upisala četiri odbrane.

Borusija je u derbiju začelja u Dortmundu savladala Podravku 32:31, pogotkom holandskog desnog beka Laure van der Hejden 14 sekundi prije kraja.

Hrvatski tim je zakovan za dno sa dva boda, osvojena protiv kombinovane ekipe Budućnosti na startu sezone.

Dijana Mugoša je dala jedan gol iz tri šuta.

U derbiju kola u grupi A, FTC je u Francuskoj vodio od finiša 1. poluvremena do kraja utakmice i izgubio.

Na nepuna tri minuta do kraja je došao do 29:27, Mec je izjednačio na 29:29, da bi u napadu sa igračicom više Nadin Šacl promašila zicer.

Domaće su to kaznile - Orlan Kanor je iznudila sedmerac, koji je za konačnih 30:29 realizovala Tjaša Stanko.

Kanor, Astrid En'Guan i Helen Sažka su predvodile tim Emanuela Majonada sa po pet golova, kod gošći su odskočile Anđela Malestajn sa šest i Katrin Klujber sa pet.

Esbjerg je lako savladao Krim (33:23), za koji je Matea Pletikosić dala dva gola, a Branka Konatar promašila oba šuta.