Nije niko uspio na 53 utakmice zaredom, nije ni Budućnost.

Zapravo, nije bila ni blizu - rukometašice Bojane Popović poražene su u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona od Đera 30:19.

Suvereni vladar evropskog rukometa je produžio seriju nepobjedivosti u elitnom takmičenju, koja traje od 21. januara 2018. godine, kada ga je savladao ĆSM Bukurešt (28:22).

Petrostruki prvak Evrope, koji je na tronu neprestano od 2017. godine, vodio je sve vrijeme.

Na 10:6 Popovićeva je tražila tajm-aut, promijenila neke stvari u odbrani, što je omogućilo njenom timu da smanji na 10:9.

Posljednja šansa da se uradi nešto više je propuštena na 12:10, jer Budućnost sa dvije igračice više nije uspjela da zatrese mrežu fenomenalne Amandin Lejno, pa je Đer otišao na ogromnih plus šest (16:10).

Alison Pino je iz sedmerca na kraju poluvremena prekinula post dug preko sedam minuta, potom na startu nastavka dala sjajan gol za 12:16, ali to je bilo sve.

Stine Oftedal je bila izuzetno raspoložena, koristila sve rupe u odbrani "plavih", nemilice rešetala mrežu Barbare Arenhart i predvodila Đer u seriji 6:0, kojom je u 49. minutu dostignuto maksimalnih plus 12 (26:14)...

BUDUĆNOST - ĐER 19:30 (11:16)

Podgorica - „Bemax arena“. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: Hristidi, Papamateu (Grčka). Sedmerci: Budućnost 3 (3), Đer 2 (2). Isključenja: Budućnost 6, Đer 6 minuta.

Budućnost: Atingre (dvije odbrane), ARENHART (šest odbrana), RADIČEVIĆ 5 (2), Popović, Džaferović 1, G. Marsenić, Novović, A. Marsenić, Brnović, PAVIĆEVIĆ 1, PINO 5 (1), MASLOVA 3, RAMUSOVIĆ 1, Kadović, GRBIĆ 3, Vukčević.

Đer: Gloze, LEJNO (11 odbrana), Solberg, Edviž, Ogonovski, BRATSET-DALE 3, Hansen, GORBIC 4 (2), Čeko, OFTEDAL 9, Amorim-Taleska 3, KRISTIJANSEN 3, LUKAČ 4, Fodor, NZE-MINKO 4.