U tradicionalnom izboru sajta handball-planet.com, za najboljeg rukometaša svijeta je proglašen Mikel Hansen.

Sjajni bek, koji je vodio Dansku do titule prvaka svijeta pred domaćim navijačima, te osvojio prvenstvo, Liga kup i Trofej šampiona (Superkup) sa Pari Sen Žermenom, pobijedio je u izboru 22 novinara iz 20 zemalja, kao i navijača.

Hansen je imao 87 bodova, 16 više od sunarodnika Niklasa Landin-Jakobsena, a treći je sa 54 bio još jedan Danac, Rasmus Lauge-Šmit.

Četvrti je Letonac Dainis Krištopans, koji je sa Vardarom osvojio titulu prvaka Evrope i uzeo 53 boda.

Peto mjesto sa 46 bodova dijele Hrvat Igor Karačić, koji je nakon titule sa Vardarom prešao u Vive Kjelce, te najbolje lijevo krilo svijeta Uve Genshajmer.

Genshajmer, as Pari Sen Žermena, jedini je igrač koji je zadržao mjesto u najboljoj postavi godine.

Osim njega, u najboljoj postavi su i lijevi bek Hansen, srednji bek Lauge Šmit (Flenzburg/ Vesprem), desni bek Krištopans, špansko desno krilo Feran Sole (Feniks Tuluz), norveški pivot Bjarte Mirhol (Skjern) i golman Landin (Kil).

Najbolji defanzivni rukometaš je Slovenac Blaž Blagotinšek iz Vesprema.