„Lavice” u pobjedničkom duhu putuju u Japan.

U jedinom meču pred odlazak na Daleki istok, gdje 30. novembra protiv Senegala igraju prvi meč na Svjetskom prvenstvu, rukometašice Crne Gore su savladale Njemačku 33:29 (17:16).

Duel u „ŠAR areni” u Štutgartu je bio veoma izjednačen. Njemice su brzo povele dva razlike, tim Pera Johansona preokrenuo na 12:9 i 14:11, da bi domače u 2. poluvremenu povele 20:18.

To nije zabrinulo „lavice”, koje su brzo preokrenule na 23:22, a onda postepeno podizale razliku do 58. minuta, kada je Đurđina Jauković iskoristila sedmerac za 31:27.

Johanson je koristio sve igračice, a najefikasnija su bile Jelena Despotović i Milena Raičević sa po pet golova.

Četiri je dala Jauković, po tri Jovanka Radičević, Andrea Klikovac i Ema Ramusović, po dva Dijana Ujkić, Tatjana Brnović, Majda Mehmedović i Itana Grbić, a po jedan Sanja Premović i Katarina Bulatović.

Jovanka Radičević i Andrea Klikovac zaustavljaju Juliju Benke (Foto Marco Wolf)

Sve tri golmanke su dobile po 20 minuta i bile odlične - Marina Rajčić i Marta Batinović su odbranile po šest, a Ljubica Nenezić pet šuteva.

Njemačka - Crna Gora 29:33 (16:17)

Štutgart - „Šarena”. Gledalaca: 1.847. Sudije: Jakovljević, Antić (Sbrija). Sedmerci: Njemačka 6 (5), Crna Gora 4 (2). Isključenja: Njemačka 8, Crna Gora 8 minuta. Crveni karton: Radičević (Crna Gora) u 46. minutu.

Njemačka: Ekerle, Roh, Berger 1, Grijzels 5, Šmelcer 2, Benke 1, Naidzinavičus 5, Štole 4, Cšoke, Belk 2, Grosman 1, Vajgel, Laurenrot 1, Berend 1, Minevskaja 5 (5), Šulce 1.

Crna Gora: Rajčić (šest odbrana), Nenezić (pet odbrana), Batinović (šest odbrana), Radičević 3, Jauković 4, Klikovac 3, Knežević, Ujkić 2, Premović 1, Bulatović 1, Brnović 2, Ramusović 3, Mehmedović 2, Despotović 5, Raičević 5, Grbić 2.