Momenat inspiracije i kreativnosti riješio je veliki derbi - 54 sekunde prije kraja, kada su imale pravo na samo još jedan pas, rukometašice Crne Gore su osmislile fenomenalnu akciju i dale gol za pobjedu nad Srbijom (31:30) u Zrenjaninu.

Pravio se blok, svi su očekivali pas za šut Jelene Despotović, ali je Tatjana Brnović „podvalila” loptu Itani Grbić, koja je izbila sama pred Jovanu Risović i rutinski ju je savladala.

Domaće su pokušale da izbore remi, ali je Jovana Jovović izgubila loptu. Time je poništen veliki povratak izabranica Uroša Bregara u 2. poluvremenu, nakon što su gotovo sve vrijeme gubile...

SRBIJA - CRNA GORA 30:31 (12:16)

Zrenjanin - „Kristalna dvorana”. Gledalaca: 2.520. Sudije: Pirvu i Potirnike (Rumunija). Sedmerci: Srbija 7 (6), Crna Gora 6 (5). Isključenja: Srbija 10, Crna Gora 12 minuta.

Srbija: RISOVIĆ (pet odbrana i sedmerac), Kubina, RADOSAVLJEVIĆ 5, Veličković 2, Majkić, VUKAJLOVIĆ, Mandić, Nuković, JANJUŠEVIĆ 8 (2), Vasić, JOVOVIĆ 7, Stamenić 5 (4), Bojičić 1, RADEVIĆ 2, Simić, PETROVIĆ.

Crna Gora: RAJČIĆ (dvije odbrane i sedmerac), Atingre (tri odbrane), MARSENIĆ 5, PLETIKOSIĆ 9 (4), Godeč 1, MUGOŠA 3 (1), Agović, Nada Ćorović, Ujkić, Ivanović, BRNOVIĆ 4, Klikovac, DESPOTOVIĆ 4, Pavićević, Kepić, GRBIĆ 5.