Branilac pehara i rekorder Kupa Crne Gore uz velike muke su stigli do finalnog turnira.

Komovi, koji su 21. maja prošle godine u Bijelom Polju osvojili prvi trofej u klupskoj istoriji, u četvrtfinalu u Beranama su savladali Rudar 28:27 (15:10).

Tim iz Andrijevice je u jednom trenutku imao i osam razlike, ali su gosti u finišu smanjili.

Aleksandar Bakić je bio najefikasniji igrač meča sa devet golova, Milun Danić je dao šest, a odličan utisak je ostavio i mladi Nemanja Milović sa četiri pogotka.

Na drugoj strani su najbolji bili Radojica Čepić sa sedam i Aleksa Knežević za šest.

Problem za Komove je što su ostali bez još jednog igrača - nakon što je u osmini finala protiv Berana 1949 ruku slomio Nemanja Marsenić, večeras je skočni zglob povrijedio Stefan Račić.

Na lijevo krilo domaćih je u polukontri naletio Petar Eraković, zbog čega je dobio direktan crveni karton u 15. minutu.

Gotovo istovjetnim rezultatom završen je meč u Baru, gdje je Lovćen savladao Mornar 7 - 27:26 (15:14).

Pobjedu Cetinjanima donio je Luka Vukićević golom iz sedmerca na nešto preko minut do kraja.

Barani su imali napad za izjednačenje, ali ga nisu iskoristili.

Vuk Latković je dao sedam golova za devetostrukog osvajača Kupa, a po četiri Nikola Beloica i Aleksandar Mrvaljević.

Kod domaćih su odskočili Miloš Živković sa sedam, Emir Mujić sa šest i Denis Šabanović sa pet.