Derbi u Tivtu je otkrio da nas čeka bespoštedna borba za plasman u Prvu ligu.

I poslije velikog obračuna dvije najbolje ekipe su ostale neporažene, jer su rukometašice Tivta i Nikšića igrale neriješeno (17:17).

Meč koji je imao vatrenu uvertiru na društvenim mrežama i bio pun prepucavanja zbog prelaska tri igračice Devetke (tri već igraju na dvojnu registraciju) u Nikšić, bio je veoma neizvjestan.

Tivćanke su u 1. poluvremenu nekoliko puta imale dva gola razlike, ali su gošće u nastavku tri puta stizale do minimalne prednost (14:13, 15:14 i 17:16).

Na nepunih pet minuta do kraja, Anita Muratović je iz sedmerca svojim osmim golom izjednačila na 17:17 i niko nije pomislio da će to biti konačni rezultat.

Međutim, do kraja su oba tima promašila nekoliko šuteva, pa je ostalo 17:17.

Osim Muratovićeve, u domaćem timu se istakla Katarina Bandović sa 17 odbrana.

Kod gošći su najbolje bile pridošlice iz Devetke, Teodora Petković sa osam i Ksenija Sekulić sa pet golova.