Mlade rukometašice Rudara poražene su u revanšu Čelendž kupa od Žalgirisa 24:18 i oprostile se od Evrope.

Rudar je i kod kuće bio slabiji od iskusnijeg protivnika, kojeg je do trijumfa vodila raspoložena Audinga  Kniubaite sa devet golova bez promašaja.

Rukometašice, koje predvodi Gabrijela Markoč, bile su u igri do odmora (10:8 gubile), da bi nakon pauze domaćin u 37. minutu stekao prednost četiri gola (16:12). Rudar je 14 minuta igrao sa igračicom manje, a domaće su završile meč sa tri isključenja. Igračice Žalgirisa bile su sigurnije u šutu sa sedam metara (5-5), gošće su šutirale 7-6.

U crnogorskoj ekipi najefikasnija je bila Mina Novović (devet od devet), četiri gola postigla je Gordana Marsenić, po dva Sara Gugač i Sara Senić, a jedan Nađa Kadović.