Već poslije 1. kola u glavnoj fazi Svjetskog prvenstva u Egiptu, u grupama 1 i 2 se naziru učesnici četvrtfinala.

Perfektan skor su sačuvale Mađarska i Danska, a tik iza njih, sa po bodom manje, nalaze se Španija i Hrvatska.

Derbi je svakako bio duel Španije i Njemačke. „Crvena furija“ je vodila četiri razlike u 1. poluvremenu, da bi tim Alfreda Gislasona u nastavku preokrenuo na 25:22.

Tada je dvostruki uzastopni napravio seriju 9:1, poveo 31:26 i otklonio sve dileme.

Aleks Fernandes je bio najefikasniji sa šest golova, po pet su dali Aleks Dujšebajev i Feran Sole, dok su „pancere“ predvodili Timo Kastening sa sedam i Kai Hefner sa šest.

Mađarska je bila bolja od Brazila (29:23) i ako u subotu porazi i Poljsku, biće siguran učesnik četvrtinala.

U istoj situaciji je i Danska, koja će imati još lakšeg rivala na putu ka četvrtfinalu - Japan. Aktuelni prvak je rutinski porazio Katar (32:23), uz osam pogodaka Mikela Hansena.

I Hrvati će imati meč-loptu u subotu. Sa Bahreinom (28:18) su se samo zagrijavali za duel sa Argentinom, u kojem su im dva boda dovoljna za plasman u osam najboljih.