Rukometašice Crne Gore propustile su lijepu priliku da osvoje bod u prvom meču glavne faze EP. ,,Lavice“ su imale 50 sekundi da izjednače protiv Rusije, ali slabo su napad organizovale. Sreća je bila na strani vicešampionki koje su slavile 24:23.

Kvalitetnu igru, najbolju do sada u Herningu, na žalost, nijesu uspjele da krunišu bodom.

Ruski tim je iskoristio prazne minute našeg tima i od 49. do 56. minuta došao je na „plus 4“. Ali ni kod tolikog zaostatka ,,lavice“ nijesu odustajale, sa dva gola Đurđine Jauković i Jelene Despotović (1) stigle su na minus od gola. Tim je pogurala i mlada Anastasija Babović koja je odbranila zicer.

Herning - „Jiske bank boksen”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Antić i Jakovljević (Srbija). Sedmerci: Crna Gora  4 (3), Rusija  5 (5). Isključenja: Crna Gora 4, Rusija 4 minuta.

Crna Gora: Babović ( 3 odbrane), Nenezić, Batinović (9 odbran), Radičević 3, Jauković 5, Pletikosić, Mugoša, Džaferović, A. Klikovac, Ujkić 1, Ramusović 3, B. Klikovac 1, Mehmedović 3, Despotović 7, Grbić, Vukčević.

Rusija: Sedojkina ( 3 obrane i sedmerac), Kaljinina, Dmitrijeva 1, Vedjohina 4, Bobrovnjikova 2, Samohina 4, Makejeva 1, Fomina 4, Sabirova, Iljina, Malašenko, Managarova 3, Skorobogatčenko, Maslova 2, Kožokar 2, Ilarionova.