Prvo poluvrijeme fenomenalno, drugo katastrofalno. Zbog toga i najubjedljiviji poraz rukometašica Crne Gore na velikim takmičenjima - Norveška je u 3. kolu Olimpijskih igara slavila 35:23.

Teško je reći šta se desilo sa „lavicama” u 2. poluvremenu meča sa evropskim šampionkama.

U prvom dijelu igre su na krilima raspoložene Ljubice Nenezić vodile 8:5, a na minut do velikog odmora imale 13:11.

Norveška je do poluvremena izjednačila, a onda nakon povratka na teren radila šta je htjela, kažnjavala greške protivnica, koje su se samo nizale, i na startu 51. minuta došla do 31:18.

Dakle, za 21 minut serija 20:5! I Bojana Popović se na tajm-autu čudila izdanju svoje ekipe u 2. poluvremenu...

Sada više nema prava na grešku. Crna Gora u noći između petka i subote, u 4 sata nakon ponoći po našem vremenu, igra sa Korejom.

Najdominantnija azijska selekcija je danas savladala Japan 27:24, pa je Crnoj Gori potrebna pobjeda od bar tri razlike kako bi ostala u igri za četvrtfinale.

Minimalni ili trijumf sa dva gola prednosti doveo bi u opasnost da se stvori krug između Crne Gore, Japana i Južne Koreje, u kojem bi „lavice” imale najslabiju međusobnu razliku.

Ali, i takva pobjeda bi bila dobra, jer bi onda i bod protiv svjetskog prvaka Holandije u posljednjem kolu bio dovoljan za četvrtfinale...