I na trećem meču u Ligi šampiona, rukometašice Budućnost Bemaxa su izgubile.

Ovog puta ubjedljivije nego u prva dva susreta, jer su na gostovanju Esbjergu poražene 35:20.

Izabranice Bojane Popović su opet pravile početničke greške u napadu, loše šutirale, a danski tim, kao i svi sa sjevera Evrope, to je jedva dočekao da iz kontri kažnjava „plave”.

U 1. poluvremenu je maksimalna razlika bila sedam golova (14:7 i 16:9), da bi na polovini nastavka bilo 25:13.

Budućnbost je nekako došča do daha, prišla na 27:18, ali su domaće serijom 6:0 prvi put stigle do plus 15, koliko su imale i na kraju meča.

Jedina svijetla tačka u redovima Budućnosti bila je Ivona Pavićević sa pet golova.

ESBJERG - BUDUĆNOST BEMAX 35:20 (16:10)

Esbjerg - Dvorana „Blu voter doken”. Gledalaca: 1.783. Sudije: Lidacka i Lesjak (Poljska). Sedmerci: Esbjerg 2 (1), Budućnost Bemax 5 (4). Isključenja: Esbjerg 4, Budućnost Bemax 8 minuta.

Esbjerg: Poulsen, Ekerle (10 odbrana i sedmerac), Nilsen 3, Meler 3, Frafjord 5, Brejstel 3, Turkoglu 6, Tranborg 5, Majers 1, Jakobsen, Solberg-Isaksen 2, Rejstad 4 (1), Jensen 3.

Budućnost Bemax: Babović (pet odbrana), J. Kadović (pet odbrana), Ćorović, Mitrović, Pletikosić 3 (2), Zrnić, Marsenić, Brnović 3, Bulatović 1, Maslova 3, Anđušić, N. Kadović 1, Pavićević 5, Kepić 3 (2), Vukčević 1.