Rukometašice Budućnost Bemaxa poražene su danas u Podgorici od danskog Esbjerga 36:25 (14:13), u utakmici 12. kola Lige šampiona.

Esbjerg, koji je dobio i prvi međusobni duel (35:20), zabilježio je 10. pobjedu i obezbijedio plasman u četvrtfinale.

Budućnost je izgubila 11. meč ove sezone i nalazi se na pretposljednjem mjestu na tabeli.

Lider grupe opravdao je ulogu favorita, iako je u Podgoricu stigao sa svega 11 igračica.

Esbjerg je poveo na startu 2:0, a prednost je u 9. minutu povećao na 5:1. Vođstvo od četiri gola imao je još tri puta (6:2, 7:3 i 8:4).

Budućnost je u 26. prvi put izjednačila na 11:11, neriješeno je bilo i u posljednjem minutu (13:13), ali su gošće ipak na odmor otišle sa golom prednosti (14:13) pogotkom Marit Rozberg Jakobsen nekoliko sekundi prije kraja.

Dankinje su početkom nastavka, sa tri vezana pogotka, stekle prednost od četiri gola, koju su do kraja uvećale.

U 43. minutu je bilo plus sedam (25:18), prvi put dvocifrenu prednost Esbjerg je stekao u 51. (31:21), dok je u 53. bilo 11 golova (33:22).

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Kaja Kamp Nilsen sa osam, dok su po šest golova postigle Heni Reistad, Marit Jakobsen i Mete Tranborg.

U podgoričkom timu po šest pogodaka postigle su Ivona Pavićević i Matea Pletikosić, dok su se po četiri puta u listu strijelaca upisale Nataša Ćorović i Valerija Maslova.

Budućnost Bemax će u narednom kolu, 13. februara u Dortmundu, igrati protiv Borusije.