Budućnost nije uspjela da se revanšira Brestu za poraz na premijeri Lige šampiona u ,,Morači“.

Naše rukometašice poražene su u Francuskoj 32:28 (14:15) u derbiju pretposljednje runde grupne faze LŠ.

Podgorčanke su od 47. minuta i prvog gola Đurđine Jauković za 21:21, stale, serijom tehničkih grešaka i promašaja, dozvolile domaćim igračicama da se razigraju. Serijom 9:3 Brest je na manje od pet minuta do kraja meča vodio 30:24.

Sandra Toft večeras je majstorski branila (14 odbrana), pomogle su joj u tome i naše djevoke, koje su meč završile sa dvocifrenim brojem izgubljenih lopti.

Domaći tim je iz brze igre stigao do velikog broja golova. Dosta muke odbrani Budućnosti zadala je bekovska linija. Ana Gros se razigrala nakon poluvremena (bila na gol do odmora), završila meč sa šest golova, poput Evgenije Minevskaje (Njemica je bila bez promašaja sa sedam metara 5-5).

Jovanka Radičević bila je najefikasnija u oba tima sa deset golova. Emili Sando odbranila je 11 šuteva.

Kapitenka Milena Raičević, nedovoljno oporavljena, meč je završila sa šest golova, Barbara Lazović postigla je pet, Tanja Brnović tri, Majda Mehmedović dva, a po gol su upisale Đurđina Jauković i Matea Pletikosić.

Budućnost će u narednom kolu ugostiti ekipu Bitighajma.