Pari Sen Žermen se vratio na pobjednički put u Ligi šampiona.

Nakon što su pred EHF nedjelju poraženi u Barseloni, „sveci“ su danas pred svojim navijačima u derbiju grupe A nadigrali Alborg - 37:24 (18:11).

Domaćin se mučio u uvodnih 15-ak minuta, ali je onda počeo da igra kako zna i povećavao razliku do 44. minuta, kada je zaokružio seriju 19:5 za rekordnih plus 14 (28:14).

Mikela Hansen je dao šest golova za domaće, po pet Sander Sagosen i Luka Karabatić, a po četiri Benoa Kunku, Viran Moros i Nedim Remili.

Time je PSŽ vezao 50. utakmicu bez piraza kući, što je novi rekord Lige šampiona.

Kod gostiju su najbolji bili Benjamin Jakobsen sa pet i Janus Smarason sa četiri.

PSŽ sada ima pet pobjeda i poraz, kao i Barselona, dok je Alborg ostao na četiri trijumf, a ovo mu je bio drugi neuspjeh.

Meč u Parizu su sudili najbolji crnogorski arbitri, Ivan Pavićević i Miloš Ražnatović.