Prvo Franuska, a danas i Danska, najveći favoriti za osvajanje Evropskog prvenstva, poklizali su se na startu šampionata.

Francuska je juče izgubila od Portugala, a Dansku šokirao Island u Malmeu 31:30!

Hansen i Palmarson zajedno su postigli 19 golova, ali ključni adut na kraju je bio golman Gustavson. Iako je odbranio samo četiri šuta, jedan od njih je bio pravi, jer je zadržao Island na gol prednosti na nešto više od dva minuta igre. Asistencija Palmarsona, ka islandskom kapitenu Sigurdsonu, osigurala im je prednost od dva gola na 92 sekunde prije kraja. Danska je ostala šokirana kada se čuo zvuk sirene.

Slaba utjeha, nakon poraza, za Hansena je ta što je postao četvrti igrač u istoriji koji je postigao više od 200 golova u karijeri na EHF EURO takmičenjima.

Epitet derbija odnijela je utakmica uTrondhajmu između Španije i Njemačke. Završena je pobjedom Španaca 33:26. Prvi gol postignut je u petom minutu, ali sedam minuta kasnije ubrzala se igra i Španci su vodili 8:2...