Kada se gotovo 18 minuta ne da gol, drugi ishod nije ni moguć - rukometašice Crne Gore su u 2. kolu Evropskog prvenstva poražene od Danske 28:19.

Od 35. minuta, kada je Majda Mehmedović smanjila na 15:13, nastao je potpuni haos u napadu tima Kima Rasmusena, čemu je kumovala i izuzetno raspoložena Sandra Toft.

Zbog toga je Danska napravila seriju 9:0, povela 24:13 i stigla do ubjedljive pobjede.

„Lavice” u utorak od 18.15 časova igraju najvažniji meč na prvenstvu sa Slovenijom. Ako pobijede ili remiziraju, otići će u glavnu fazu i imati nova tri meča, što bi im mnogo značilo u pripremama za kvalifikacije za Olimpijske igre.

CRNA GORA - DANSKA 19:28 (11:13)

Herning - „Jiske bank boksen”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Nastase i Stanku (Rumunija). Sedmerci: Crna Gora 4 (3), Danska 2 (2). Isključenja: Crna Gora 2, Danska 4 minuta.

Crna Gora: Babović, Nenezić, BATINOVIĆ (6 odbrana), RADIČEVIĆ 4 (3), JAUKOVIĆ 1, Pletikosić 2, Mugoša, Džaferović, A. Klikovac, Ujkić 1, RAMUSOVIĆ 4, B. Klikovac, MEHMEDOVIĆ 2, DESPOTOVIĆ 2, GRBIĆ, Vukčević 1.

Danska: TOFT (11 odbrana), Rajnhart (dvije odbrane), PEDERSEN 4, M. Hansen 1, A-M. HANSEN 3, HAJNDAL, Haugsted 1, TRANBORG 2, Lund, A. Hansen 1, Jergensen 2 (1), REJ 4 (1), ESTERGORD 4, Burgord 3, Hojlund 2, Iversen.