Slovenija ima dobar razlog, nakon premijernog trijumfa nad Danskom (28:26), da vjeruje u velike stvari na EP. Tim koji vodi Dragan Adžić riješio je utakmicu u posljednjih 10 minuta kada je domaćin poveo sa dva gola razlike. Važan gol postigla je Tamara Mavsar u 57. minutu za ,,plus tri”.

Ana Gros bila je igračica utakmice - postigla je osam golova. Krila iz Skandinavije Ostergard i Fris dale su 13 golova. U istoj grupi (B) favorit Švedska je savladala Srbiju 27:21, istakla se krilo Hagman sa devet golova.

Mađarska  je očekivano u A grupi slavila protiv Švajcarske (33:28). Najefikasnija je bila bek Klujber sad devet pogodaka. Silna je bila Norveška na startu. Skandivke se nijesu mnogo namučile u trijumfu nad oslabljenom Hrvatskom (32:23). Nora Mork dale je osam golova, Rejštad gol manje…