Đer je bio pred prvim porazom u Ligi šampiona poslije dvije godine, ali se izvukao i trijumfovao u velikom derbiju.

Aktuelni šampion Evrope je slavio na gostovanju Brestu 29:28, iako je gubio 25:21 na 15 minuta do kraja.

Tada se pokazao šampionski karakter Đera, pogotovo Eduarde Amorim, koja je sa nekoliko golova i asistencija donijela preokret.

Mađarice su povele 29:27 na dva minuta do kraja nakon asistencije Brazilke za Kari Bratset, da bi Ana Gros smanjila iz sedmerca.

Domaće su imale i napad za remi, ali je slab šut Izabel Gulden lako zaustavila Eva Kiš.

Poleta Fopa i Gros su za domaće dale po sedam golova, Monika Kobilinska šest, a Gulden pet.

U pobjedničkom timu najbolja je bila Veronika Kristijansen sa devet pogodaka, po četiri su dale Amanda Kurtović i Dorotija Faluvegi. Katarina Bulatović je bila bez učinka.

U grupi 1, Esbjerg je savladao Vajpers 35:30 () i dostigao Mec na vrhu sa 11 bodova.

Rostov i Bukurešt imaju po devet, i ostalo je samo da se odredi ko će s koje pozicije u četvrtfinale.

Budućnost će igrati sa drugoplasiranim timom iz te grupe...