S obzirom na to da su gostovale ekipi koja je u prva dva kola imala gol-razliku minus 28, a prošle sedmice izgubila čak 37:13 od Strohamara u Norveškoj, očekivalo se da će rukometašice Budućnost Bemaxa imati lak zadatak u Zagrebu.

Daleko od toga da je bilo tako - izabranice Bojane Popović savladale su Lokomotivu 25:24, a ključni je bio gol Milene Raičević, koja je ukrala loptu i 22 sekunde prije kraja pogodila za nedostižnih 25:23.

„Plave” su vodile od početka, dva puta imale i tri razlike (9:6 i 10:7), ali su u finišu 1. poluvremena posustale i dozvolile prvakinjama Hrvatske da neposredno pred veliki odmor stignu do prvog vođstva (14:13).

Budućnost je u nastavku u dva navrata imala plus dva (18:16 i 19:17), da bi na 19:19 Armel Atingre sa dvije odbrane spriječila preokret Lokomotive.

Francuska golmanka je, međutim, dobila isključenje zbog nepravilne izmjene, a Ana Malec pogodila za 20:19. Bilo je i 21:20, da bi Atingre nakon povratka na teren, pri rezultatu 21:21 u 53. minutu, odbranila zicer Steli Posavec i dala iskru koja je bila neophodna ekipi.

Milena Raičević i Matea Pletikosić su vratile dva razlike, da bi crnogorska internacionalka Marija Kaluđerović i Mia Tupek izjednačile na manje od dva minuta do kraja.

Adrijana Kardoso de Kastro je kraja pogodila za 24:23 na 72 sekunde do kraja, a onda je Raičevićeva stavila tačku na meč...

LOKOMOTIVA - BUDUĆNOST BEMAX 24:25 (14:13)

Zagreb - Mala sala Doma sportova. Gledalaca: 200. Sudije: Dojčinov i Gorecov (Bugarska). Sedmerci: Lokomotiva 4 (4), Budućnost Bemax 3 (2). Isključenja: Lokomotiva 10, Budućnost Bemax 8 minuta.

Lokomotiva: IVANČOK (osam odbrana i sedmerac), Novosel, BURIĆ 3, Tupek 4 (4), Malec 2, BIRTIĆ 5, POSAVEC, ĆURIĆ 4, Dramac 3, PETIKA 1, KALUĐEROVIĆ 2, Bilandžić, Sedloska, Škarić, Dabevska, Gičevska.

Budućnost Bemax: Škerović (dvije odbrane), ATINGRE (osam odbrana), Ćorović, J. Vukčević, PLETIKOSIĆ 4, GODEČ 2, Popović, Marsenić, Kardoso de Kastro 3, Agović, BULATOVIĆ 2, Kadović 1, RAIČEVIĆ 7 (2), PAVIĆEVIĆ 5, KEPIĆ 1, N. Vukčević.