„Lavice“ su ostvarile ubjedljivu pobjedu u prvom od dva kontrolna meča protiv Slovačke uoči Evropskog prvenstva čiji je jedan od domaćina i Crna Gora – slavile su 37:20 (22:12) u dvorani „Verde“ u duelu koji je bio zatvoren za javnost.

Izabranice selektorke Bojane Popović dominirale su u svim segmentima igre, priliku su dobile sve djevojke koje su bile u sastavu osim Ilde Kepić, a njih 10 se upisalo u strijelce. Đurđina Jauković je bila najefikasnija sa sedam golova, Jovanka Radičević je postigla šest, a po četiri Nina Bulatović, Tatjana Brnović, Milena Raičević i Ivona Pavićević.

Odlično izdanje imale su i golmanke Marina Rajčić i Marta Batinović koje su za po poluvrijeme upisale po 11 odbrana.

Crna Gora je silovito krenula, vodila je 6:2 u 6. minutu, u 16. je bilo 15:6, a prednost je dvocifrena bila već na kraju prvog poluvremena.

I u nastavku sigurna igra našeg tima, uz dosta rotacija selektorke Popović, što se nije odrazilo na rezultat.

Novi duel istih timova zakazan je za subotu u dvorani Sportskog i kulturnog centra Univerziteta Crne Gore i takođe, će biti zatvoren za javnost